...

F1 2025 Epic Avaakkord: Austraalia GP Kokkuvõte

Vähene testimine, muutlikud olud ja salakaval Melbourne oli demokraatlik, sest püüdis enda lõksu nii debütante, kui ka sarja kogenumaid. F1 2025 on tulnud igastahes võimsalt! Daamid ja härrad, see tuleb üks äge hooaeg! Ja eelmise aasta top oli ka täna omaette klass.

Austraalia GP näitas, et F1s võib kõike juhtuda… ja tavaliselt juhtubki

(Foto: Independent)

2025 Austraalia GP oli sõit, kus iga lehekülje pööramine tõi midagi uut ja midagi ootamatut. Ja just kui tundus, et see võib minna seda moodi, läks see toda moodi, enne kui läks uuesti seda moodi. Keegi polnud ohutus kohas ja see sõit oli meeldetuletus kahest asjast – F1 on hämmastav sport ja pagana väljakutsuv. Ning oled sa Hajar või Alonso, edu ja kruusa vahel on alati vaid millisekundid- ja meetrid. Ning joon nende vahel on õhuke ja tihti libe. Aga, hoolimata kõigist süžeepööretest olid 2 sõitjat, kes navigeerisid ennast sellest läbi peaaegu, et veatult. Suur kummardus Lando Norrisele ja Max Verstappenile. See, kuidas need 2 Alberti Parki olud seljatasid, on õpetuseks igale noorele võidusõitjahakatisele. Ja sama võib öelda, ka Russelli, Alboni ja Anotnelli, Strolli ja Hulki kohta. Täna ei ole koht, kus analüüsida mis autod on parimad (kuigi McLarenilt tuli ka sõidus mitu väikest tormihoiatust juurde). Täna on koht, kus tõesti küsida, kes oli selle nädalavahetuse STAAR, sest sõitjad olid täna need, kelle kätes see sõit oli.

Nädalavahetuse staar hääletus – GP

Muud mõtted ja emotsioonid

(Foto: Mark Sutton – Formula 1/Formula 1 via Getty Images)

Ausalt, hetkel on raske emotsiooni pealt analüüsida tänavust jõudude vahekorda, sest kui etapp on nagu ruubikukuubik, mis võitleb sulle vastu, siis kerkivad esile muud omadused, kui auto otsene kiirus. Siiski mõned kiired järeldused:

  • McLaren on kiireim auto, aga mitte võitmatu: Täna oleks Max Verstappen võinud vabalt võita. Olgu need turvaautod, mis nad olid, Lando Norrisele ei olnud see pingevaba võit ja Oscar Piastri püüdiski see pinge kinni. See näitab, et asi pole päris sama, mis Mersu ja RB valitsusaastatel. Samas võib teha tugeva argumendi, et asi on midagi sarnast 1998 aastaga, kus McLaren on võidetav, aga siiski selgelt kiireim auto. Enne järgmist vihmasadu sõidu keskel oli Norrise ja Piastri juhtimine võimas. Aga piisab ühest kehvast ringist…
  • Norris v Piastri andis natuke Rosberg v Hamilton tooni: Siinkohal kiitus Oscar Piastrile, kes hoolimata sellest, et üks kurv vääga valesti läks, ei visanud püssi põõsasse ja tegi kangelasliku comebacki. See oli ainult esimene vaatus ja tema otsustavus Hamiltonist möödumisel räägib volüüme.
  • Hamiltoni ja Ferrari keeruline, aga mitte lootusetu algus: Ferrari ei olnud avaetapp seal, kus nad tahtsid. Charles Leclerc suutis sellest siiski rohkem võtta, kui ta Ferrari debüüti teinud tiimikaaslane Hamilton. Siin on nüüd 2 võimalust. Kas see oli murekoht Hamiltoni poolehoidjatele näha Lewist auto, kommunikatsiooni ja tervause leidmisega hädas olemas? Või äraspidine lootusekiir – nii palju tingimusi käis vastu, aga ometi oldi vaid natuke parema strateegilise ajastuse kaugusel võimalikust top 5 finišist või isegi poodiumist. Vaatame, mis Aasia etapid toovad.
  • Kõigil on see aasta võimalus: Kõlab nagu klišee jah, aga Hülkenbergi punktkoht Sauberil näitab, et tulemas on aasta, kus vahed on piisavalt väiksed, et võimalusi tekib ilmselt kõigil. Pead lihtsalt olema valmis need ära kasutama.
  • Debütantide sära ja murtud südamed: Kui kvali järel oldi positiivselt üllatunud Bortolettos, Hadjaris ja Doohanis, siis sõidu järel säras – ja seda lauset on vanast harjumusest imeline kirjutada – Kimi. Antonellil on juba madalamatest sarjadest hea vihmaeksperdi maine ja täna saadud suurepärane debüüt Mercedesel andis kindlasti kinnitust, et isegi kui Toto lemmikul läheb veel natuke aega et Russellit ohustada, siis otsus on õige. See sõitja on tulnud, et jääda. Aga, mitte üks raks ei peaks teised debütandid kurvad olema. Hajar ja Bortoletto andsid mõlemad meile vihjeid, et nad ei ole kehvad või nagu Helmut mõne kohta leiab, B-kategooria sõitjad. See, et salakaval Albert Park nad kinni püüdis, pole hullu. Lawson, Bearman, Doohan peavad aga lihtsalt selg sirgelt Aasia etappide poole liikuma, sest F1-hes võivad nädalavahetuselt-nädalavahetusele asjad muutuda kiiresti. Küsi või sõidus seina sõitnud ja oma karjääri jooksul kõike näinud Fernandolt, kes on kindlasti juba pettumuse seljataha pannud, et üllatavalt konkurentsivõimelise Astoniga uut etappi rünnata. See on muidugi suhteline mõiste, sest konkurents on tihe. Teretulemast tagasi F1!

Tulemused

PositsioonNrSõitjaTiimRingeAegPunkte
14Lando NorrisMcLaren Mercedes571:42:06.30425
21Max VerstappenRed Bull Racing Honda RBPT57+0.895s18
363George RussellMercedes57+8.481s15
423Alexander AlbonWilliams Mercedes57+12.773s12
512Andrea Kimi AntonelliMercedes57+15.135s10
618Lance StrollAston Martin Aramco Mercedes57+17.413s8
727Nico HulkenbergKick Sauber Ferrari57+18.423s6
816Charles LeclercFerrari57+19.826s4
981Oscar PiastriMcLaren Mercedes57+20.448s2
1044Lewis HamiltonFerrari57+22.473s1
1110Pierre GaslyAlpine Renault57+26.502s0
1222Yuki TsunodaRacing Bulls Honda RBPT57+29.884s0
1331Esteban OconHaas Ferrari57+33.161s0
1487Oliver BearmanHaas Ferrari57+40.351s0
NC30Liam LawsonRed Bull Racing Honda RBPT46DNF0
NC5Gabriel BortoletoKick Sauber Ferrari45DNF0
NC14Fernando AlonsoAston Martin Aramco Mercedes32DNF0
NC55Carlos SainzWilliams Mercedes0DNF0
NC7Jack DoohanAlpine Renault0DNF0
NC6Isack HadjarRacing Bulls Honda RBPT0DNS0

Allikas: f1.com

Foto: TheRace

Jaga uudist

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.