Saame jälle kokku ja paneme ki(i)red rajale
Hei-hei! Tänasega on Corneri hobikardisarja 3. hooajani vaid 1 kuu. Seega on aeg liikuda retoorikalt “it will be fuun” natuke konsturktiivsemale asja välja laotamisele. Esimese sammuna lajatame rajale 2025 reeglid. Mis on leitavad SIIT
Aga, et ei peaks sõrmega järge ajama, siin mõned olulised uuendused uue hooaja eel.
Anname osalemisele rohkem kaalu: 90kg+ arvestus ja palju muud
Corneri sarja juhtfilosoofia on alati olnud see, et kõik karvased ja sulelised saavad rajal segamini kokku, selgitavad parima ning naudivad ennast. Samas on selge, et mõnele sõitjagruppile on hea natuke lisamotti anda. 2024 saime selles vajaduses veenduda, kui nägime milline äge sagimine ja elu käis U14 arvestusega seoses.
Seetõttu on 2025 lisaks eelmisest aastast jätkuvale U14 arvestusele võimalik osaleda ka 90kg+ arvestuses. Ehk lihtsalt ja selgelt, sa võid olla tehniliselt tipptasemel, aga kardis on juba c. 10kg kaaluvahet tegelikult meeletu kaotus. Tõsi, vahel võivad küll rajaolud selle vahe ära tasandada (nagu me nägime Illar Jürgensoni vihmasõidu meistriklassi näol 2023 Laitse GP-l). Selge on aga see, et 90+ kaaluval sõitjal on raske hooaja lõikes regulaarselt poodiumile jõuda, isegi kui ta seda oma oskustelt vääriks. Seepärast ongi 2025 see klass juurde pandud. Ehk lihtsalt öeldes, tuled kohale, kaalud koos kiivriga 90+ kilo ja osaledki 90+ arvestuses, mis saab etapi ning hooaja lõpus ka auhinnatud.
See ei ole kusjuures mitte ainuke lisamotivaator, mis meil see aasta sarjas on. Ainuüksi juba osalemine võib tuua kaasa teatud hüved (sellest juba lähiajal lähemalt).
Seltsis segasem: Võistlus on jõudnud TIIMIDENI
Seltsis segamsem ja segastel seltsis veel segamsem. Igal juhul on meil see aasta võimalik individuaalse arvestuse kõrvalt lüüa kaasa ka tiimide arvestuses. Tiimi moodustamiseks ei pea õnneks ootama seda, millal saad Ferrari või Mercedese noorte sõitjate programmi (need veel meil esindatud pole). Tiimi saad moodustada täitsa oma suva järgi. Võid läheneda asjale humoorikalt, või nimetada tiimi oma enda ettevõtte või sponsori (Kaunvilja Kauss Racing näiteks). Või ükskõik mis muu nime järgi (näiteks oma koera, kassi või rotti järgi). Sky’s the limit
Tiimi saab registreerida kuni teise etapi lõppemiseni ning osalustasu on 40 € terveks hooajaks. Igas tiimis on kaks liiget ning tiimil on hooaja jooksul õigus kasutada üks kord asendussõitjat. Tiimi võivad moodustada kõik soovijad, v.a. 2024. hooaja üldarvestuse TOP6 kuuluvad sõitjad, kes ei saa omavahel tiimidesse liituda. Ehk Risto, Sander, Cristopher, Kristjan, Larsen, Romi – sorry kutid, aga peate leidma oma triiim tiiimi väljaspool seda seltskonda. Vaadates meie sarja konkurentsitihedust ja taset väljaspool top 6 ei ole see kindlasti probleemiks.
Igaljuhul pange hullu tiimidega, tehke oma merchi kui soovite, olge loovad. Kajastame seda hooaja lõikes ning paneme lõpuks ka tiimide arvestuses korralikud auhinnad.
Meistrikas meistrika sees: EVAL Simrig Challenge tuleb see aasta senisest tõsisem
Meie ühe pikaajaliseima koostööpartneri EVAL-iga ei rauge koostöö ka see aasta. Pigem anname gaasi juurde. Kuigi EVAL Simrig Challenge on niikuinii meie sarja lahutamatu osa, siis see aasta otsustasime selle tõsta kõrgemale ägedast kõrvaltegevusest. 2025 on EVAL Simrig Challenge väike meistrikas iseeneses.
Selleks on ürituspaigas EVAL-i simulaator, mida saavad kõik osalejad proovida. Iga etapp on uus väljakutse, kus osalejal on 5 minutit aega ringiaja sõitmiseks. Auto ja ringrada avalikustatakse alles etapil kohapeal ning need on igal etapil erinevad. Sõidetud aegade põhjal koostatakse edetabel, mille 15 parimat saavad punkte vastavalt järgnevatele:
1. koht – 15 p,
2. koht – 14 p,
3. koht – 13 p,
…
15. koht – 1 p.
Punktide alusel toimub ka Simrig Challenge’i hooaja üldarvestus, mille esikolmikut autasustatakse hooaja lõpus. Võistlus toimub seejuures kahes kategoorias: Pro ja AM (amatöörid). AM-kategoorias osalevad need, kes ei ole startinud ühelgi EVAL etapil ega oma harrastajalitsentsi simracingus.
Iga etapi üldarvestuse esikolmik saab auhinnad. AM-klassi parim (kiireim sõitja, kes pole kunagi EVAL etapil startinud) saab aga võimaluse külastada koos sõbraga EVAL HQ’d Laagris Tallinnas, kus neid ootab personaalne simrigi sessioon. Simrig Challengel osalemisega võib kaasneda ka muid hüvesid, mida korraldajad täpsustavad enne esimest Challenget.
Võistlusformaat: See on eraldi lugu
Kindlasti on paljud neid ridu lugedes mõelnud, et miks võistlusformaadist pole juttu olnud. Kuna tutvustamist on palju, teeme seda eraldi postitusena uuel nädalal. Praegu ütleme nii palju, et kuigi see on säilitanud eelmise aasta kvali-HEAT-Finaal sturktuuri, siis selle struktuuri sees on muudatusi päris palju. Süsteem on üles ehtiatud sellele, et minimaliseerida kardiloosi effekti ning oleme saanud selleks palju abi meie oma ägedast kommuunist.
Much more to come: Detailidest ja Jokkeritest suure pildini
Ülalolev on vaid sissejuhatus. Järgnevate nädalate jooksul avaldame sarja kohta igasuguseid muid uudiseid ja infot. Seniks aga tutvu reeglitega, kus on muuhulgas ka eelmise aastaga võrreldes ülekäidud täpsem regulatsioon seoses võistlusolukordade lahendamise ja treeningsõitudega. Samamoodi on uuest aastal kahel etapil Jokkeri formaat, mis tähendab, et aastas on 2 etappi, kus sõit käib natuke teistmoodi või teises suunas. Samamoodi ei pruugi EVAL Simrig Challenge olla ainuke selle aasta lisavõistlus. Ja demod? Demosid tuleb, pulli saab.
Siinkohal ka meie poolt SUURED tänud kõigile, kes on meid aidanud 2025 üles ehitamisel alates 2024 novembris toimunud ümarlauast kuni praeguseni ja edasi. Ägedad olete ja me ei unusta ühtegi sellist panust.